Filiale

 – Filiala Brașov – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1 CIOCA, LUCIAN-IONEL Ştiinţe Tehnice   Membru Titular
2 CISMARU IVAN Ştiinţe Tehnice Președinte filială Membru Titular
3  MUNTEANU FLORIN Ştiinţe Geonomice   Membru Titular
4  CHIRIAC CONSTANTIN Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru de Onoare
  ABRUDAN IOAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Corespondent
6  BÂRSAN GHIŢĂ Ştiinţe Militare   Membru Corespondent
7.    GRUIA ROMULUS Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Corespondent
  LUPU MIRCEA Ştiinţe Matematice   Membru Corespondent
9   MARUŞCA TEODOR Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Corespondent
10    URSUŢIU, DORU Ştiinţe Fizice   Membru Corespondent
11          DRAGOMIR, CAMELIA-CRISTINA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Asociat
12 GACEU LIVIU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Asociat
13        GROSARU FLORIN-EDUARD Ştiinţe Militare   Membru Asociat
14 ŢÎŢU MIHAIL-AUREL Ştiinţe Tehnice   Membru Asociat
15 VLAD IOAN Științe Istorice și Arheologie   Membru Asociat
16  OPREAN CONSTANTIN Ştiinţe Tehnice   Membru Onorific


– Filiala Cluj – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1.   BOJIŢA MARIUS-TRAIAN Ştiinţe Medicale Președinte filială Membru de Onoare
2.    LEUCA TEODOR Ştiinţe Tehnice   Membru Titular
3.    BREJEA RADU-PETRU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Corespondent
4.    DOMUŢĂ CRISTIAN-GABRIEL Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Asociat
5.    DRECIN MIHAI-DORIN Științe Istorice și Arheologie   Membru Corespondent
6.    NICULESCU CONSTANTIN Ştiinţe Matematice   Membru Titular
7.    DEAC RADU Ştiinţe Medicale   Membru Titular
8.    GAL GHEORGHE SORIN Ştiinţe Matematice   Membru Corespondent
9.    BERINDE VASILE Ştiinţe Matematice   Membru Titular
10.  MOROŞANU GHEORGHE Ştiinţe Matematice   Membru Titular
11.  PETRUŞEL ADRIAN Ştiinţe Matematice   Membru Titular
12.  POP IOAN Ştiinţe Matematice   Membru de Onoare
13.  TOOAIA-COTIŞEL MARIA Ştiinţe Chimice   Membru Titular
14.  BABA ALECSANDRU IOAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
15.  MUNTEAN LEON SORIN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
16.  COZMA VASILE Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Onorific
17.  GEMIL TAHSIN (TASIN) Științe Istorice și Arheologie   Membru Onorific
18.  PUŞCĂ VALER Ştiinţa și Tehnologia Informației   Membru Corespondent
19.  BENGA ILEANA Ştiinţe Medicale   Membru Titular
20. LUCAN MIHAI Ştiinţe Medicale   Membru Titular
21.  TOMOAIA GHEORGHE Ştiinţe Medicale   Membru Corespondent
22.  ANDERCOU AUREL IULIU IOSIF Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
23.  BADEA ION RADU Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
24.  BĂCIUȚ GRIGORE Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
25.  DUMITRAŞCU DAN LUCIAN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
26. ZAINEA ION Științe Istorice și Arheologie   Membru Corespondent
27.  BURUIAN MIRCEA MARIAN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat


– Filiala Constanţa – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1.    CIUPINĂ VICTOR Ştiinţe Fizice Președinte filială Membru Titular Fondator
2.    BOLOGA ALEXANDRU Ştiinţe Biologice   Membru Titular
3.    ROŞOIU NATALIA Ştiinţe Biologice   Membru Titular
4.    BAVARU ADRIAN Ştiinţe Biologice   Membru de Onoare
5.    COGĂLNICEANU DAN Ştiinţe Biologice   Membru de Onoare
6.    COPREAN DRAGOMIR Ştiinţe Biologice   Membru Corespondent
7.    LUP AUREL Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
8.    DURĂ NICOLAE Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
9.    PAPARI AUREL Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
10.       PETRESCU MSCEDON TEODOSIE Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
11.         STAICULESCU (BREZEANU) ANA RODICA Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Onorific
12.  SECELEANU ANDRA Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Corespondent
13.  MANOLACHE STELIAN Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Asociat
14. CIORBEA VALENTIN Științe Istorice și Arheologie   Membru Corespondent
15.  LASCU STOICA Științe Istorice și Arheologie   Membru Corespondent
16. RUGINĂ SORIN Ştiinţe Medicale   Membru Titular
17.  SÂRBU VASILE Ştiinţe Medicale   Membru Titular
18.  AŞCHIE MARIANA Ştiinţe Medicale   Membru Corespondent
19.  DUMITRU EUGEN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
20.  TICA VLAD IUSTIN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
21.      VLĂDOIU (MARINESCU) RODICA Ştiinţe Fizice   Membru Asociat
22.    NEGREANU-PIRJOL TICUȚA Ştiinţe Biologice   Membru Asociat
23.  CUPȘA OVIDIU SORIN Ştiinţe Tehnice   Membru Asociat
24. MANOLE DUMITRU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Asociat
25.    DUMITRU IRINA MAGDALENA Ştiinţe Medicale   Membru Asociat


– Filiala Iaşi – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. STANCIU ANGHEL Ştiinţe Tehnice Președinte filială Membru Titular Fondator
2.  CHIPER LEFERMAN DORU FLORIN Ştiinţa și Tehnologia Informației   Membru Asociat
3.    LUPASCU CRISTIAN DUMITRU Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
4.    FETECĂU CONSTANTIN Ştiinţe Matematice   Membru Titular
5.   AGOP MARICEL Ştiinţe Fizice   Membru Corespondent
6.    GAVRILESCU MARIA Ştiinţe Chimice   Membru Titular
7.    POPA MARCEL Ştiinţe Chimice   Membru Titular
8.    POPA IONEL-MARCEL Ştiinţe Chimice   Membru Corespondent
9.        FORNA NORINA CONSUELA Ştiinţe Biologice   Membru Titular
10.  MIRON IONEL Ştiinţe Biologice   Membru Titular
11.  MUSTAŢĂ GHEORGHE Ştiinţe Biologice   Membru Titular
12.  CIOBICĂ ALIN STELIAN Ştiinţe Biologice   Membru Corespondent
13. COJOCARU, DUMITRU Ştiinţe Biologice   Membru Asociat
14.  ŢĂRANU NICOLAE Ştiinţe Tehnice   Membru Titular
15.  CREŢU SPIRIDON Ştiinţe Tehnice   Membru Corespondent
16. GIURMA ION Ştiinţe Tehnice   Membru Corespondent
17.  NEDELCU DUMITRU Ştiinţe Tehnice   Membru Asociat
18.  UNGUREANU VIORICA Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Corespondent
19.  GOROVEI ŞTEFAN Științe Istorice și Arheologie   Membru Titular
20.  SOLCANU IOAN Științe Istorice și Arheologie   Membru Titular
21. BURLUI VASILE Ştiinţe Medicale   Membru Titular
22.  COVIC ADRIAN Ştiinţe Medicale   Membru Titular
23.  TINICĂ GRIGORE Ştiinţe Medicale   Membru Titular
24.  GHIURU RODICA Ştiinţe Medicale   Membru Onorific
25. MITU FLORIN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
26.       ATANASE LEONARD IONUT Ştiinţe Chimice   Membru Asociat
27.  AGOP FORNA DORIANA Ştiinţe Biologice   Membru Asociat
28. MATEESCU DUMITRU Ştiinţe Tehnice   Membru Onorific
29.  ȘOITU LAURENȚIU Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Asociat
30.  BARBU TUDOR Ştiinţa și Tehnologia Informației   Membru Corespondent
31.  ONIŞORU GHEORGHE Științe Istorice și Arheologie   Membru Titular
32.  DAMIAN THEODOR Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
33. IETCU IOAN Ştiinţe Medicale   Membru Corespondent
34.  PĂVĂLEANU VASILE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Asociat


– Filiala Piatra Neamț – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. GHIORGHITA GOGU Ştiinţe Biologice Președinte filială Membru Titular
2.   IONESCU ELENA Ştiinţe Chimice   Membru Titular
3.    ANTOHE NECULAE Ştiinţe Chimice   Membru Corespondent
4.   ŢEBRENCU CARMEN Ştiinţe Chimice   Membru Asociat
5.  TROTUŞ ELENA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Asociat
6.   GEANGALAU SUZANA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Titular
7.   ALUI-GHEORGHE ADRIAN Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Asociat
8.   FLORESCU ELENA Științe Istorice și Arheologie   Membru de Onoare
9.    RĂZEŞU VIRGILIU Ştiinţe Medicale   Membru Titular Fondator
10.  SURPĂŢEANU GHEORGHE Ştiinţe Chimice   Membru Titular
11. SANDU ION Ştiinţe Chimice   Membru Corespondent
12. CEOCEA COSTEL Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Asociat


– Filiala Târgovişte –

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1.  CUCUI ION Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Președinte filială Membru Titular
2.   MORTICI CRISTINEL Ştiinţe Matematice   Membru Corespondent
3.   POPESCU V. ION Ştiinţe Fizice   Membru Titular
4.    CIMPOCA GHEORGHE Ştiinţe Fizice   Membru Corespondent
5.   PETRESCU MARIUS Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Corespondent
6.  STEGĂROIU ION Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Asociat
7.   NIFON NICOLAE MIHAITA Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
8.    ZAMFIRESCU DAN Științe Istorice și Arheologie   Membru Titular
9.    DĂNIŞOR GHEORGHE Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Titular
10.  DEACONESCU ION Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Onorific
11. DAMEAN SORIN Științe Istorice și Arheologie   Membru Asociat
12.  BOTU ION Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
13. BOTU MIHAI Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Asociat
14. GOGESCU VALENTIN Filosofie, Teologie și Psihologie   Membru Onorific
15. DANISOR DAN CLAUDIU Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Asociat
16. GORUN ADRIAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru de Onoare


– Filiala Timişoara – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. MUŞUROI SORIN Ştiinţe Geonomice Președinte filială Membru Corespondent
2.  ARDELEAN BEN-ONI Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru de Onoare
3.   MEGAN MIHAIL Ştiinţe Matematice   Membru Titular
4.    SASU BOGDAN Ştiinţe Matematice   Membru Corespondent
5.    SASU ADINA LUMINITA Ştiinţe Matematice   Membru Asociat
6.    AVRAM NICOLAE Ştiinţe Fizice   Membru Titular
7.   ANDEA PETRU Ştiinţe Tehnice   Membru Titular Fondator
8.  POPOVICIU MIRCEA Ştiinţe Tehnice   Membru Titular
9.   ROBU NICOLAE Ştiinţe Tehnice   Membru de Onoare
10.      BUTNARIU GALLIA-VALENTINA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular Fondator
11. NICHITA GEORGETA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
12.  TABARA VALERIU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru Titular
13. DECUN MIHAI Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară   Membru de Onoare
14. POENARU DAN Ştiinţe Medicale   Membru Titular
15.  ROMOȘAN ION Ştiinţe Medicale   Membru Corespondent
16. ŞERBAN MARGIT Ştiinţe Medicale   Membru Corespondent
17.  VLĂDESCU CRISTIAN Ştiinţe Medicale   Membru Asociat
18.  BORDEAȘU ILARE Ştiinţe Tehnice   Membru Asociat
19. IVAȘCU LARISA Ştiinţe Tehnice   Membru Asociat
20. LILE RAMONA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice   Membru Corespondent
21. FODOR DUMITRU Ştiinţe Geonomice   Membru Onorific


– Sediul central Bucureşti – 

Nr. crt.  NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. COJOCARU IONUT  Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
2. PASCU MIHAIL LUCIAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
3. RUGHINIS RĂZVAN VICTOR  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
4.               CONSTANTIN ADRIAN  Ştiinţe Militare Membru Onorific
5.               ZEANĂ CORNELIU  Ştiinţe Medicale Membru Onorific
6.               DRĂGAN VASILE  Ştiinţe Matematice Membru Titular
7.               ISAR AURELIAN  Ştiinţe Matematice Membru Titular
8.               IXARU LIVIU  Ştiinţe Matematice Membru Titular
9.               TIBA DAN  Ştiinţe Matematice Membru Titular
10.             CERNEA AURELIAN  Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
11.             PAVELESCU MĂRGĂRIT  Ştiinţe Fizice Membru Titular Fondator
12.             ŞTEFĂNESCU ELIADE  Ştiinţe Fizice Membru Titular Fondator
13.             ALEXANDRU HORIA  Ştiinţe Fizice Membru Titular
14.             ANTOHE ŞTEFAN  Ştiinţe Fizice Membru Titular
15.             BUCURESCU DOREL  Ştiinţe Fizice Membru Titular
16.             CIUREA MAGDALENA LIDIA  Ştiinţe Fizice Membru Titular
17.             DELION DORU-SABIN  Ştiinţe Fizice Membru Titular
18.             FARA VLADIMIR LAURENTIU  Ştiinţe Fizice Membru Titular
19.             MIHALACHE DUMITRU  Ştiinţe Fizice Membru Titular
20.             RĂDUŢĂ APOLODOR ARISTOTEL  Ştiinţe Fizice Membru Titular
21.             ŞTEFAN SABINA  Ştiinţe Fizice Membru de Onoare
22.             TUDOR TIBERIU  Ştiinţe Fizice Membru de Onoare
23.             CUCULEANU VASILE  Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
24.            DRAGOMAN DANIELA  Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
25.             MORARIU MIRCEA  Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
26.             TEODORESCU VALENTIN ȘERBAN  Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
27.             ANDRONESCU ECATERINA  Ştiinţe Chimice Membru Titular
28.             CÂMPEANU GHEORGHE  Ştiinţe Chimice Membru Titular
29.             DEMETRESCU IOANA  Ştiinţe Chimice Membru Titular
30.             ENĂCHESCU MARIAN  Ştiinţe Chimice Membru Titular
31.             IOVU HORIA  Ştiinţe Chimice Membru Titular
32.              NAUM NICOLAE  Ştiinţe Chimice Membru Titular
33.             IONESCU NICULAE  Ştiinţe Chimice Membru de Onoare
34.             FICAI ANTON  Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
35.             GRUMEZESCU ALEXANDRU MIHAI  Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
36.             GLAVCE SUZANA CRISTIANA  Ştiinţe Biologice Membru Titular
37.             GODEANU STOICA  Ştiinţe Biologice Membru Titular
38.                GUJA CORNELIA  Ştiinţe Biologice Membru Titular
39.            MENCINICOPSCHI GHEORGHE  Ştiinţe Biologice Membru Titular
40.             CHIFIRIUC CARMEN  Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
41.             KOZMA ANDREI  Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
42.            OLARIU LAURA  Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
43.             PETRESCU CAMELIA  Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
44.             PETRESCU ŞTEFANA  Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
45.             ANCUȚA PETRONELA  Ştiinţe Biologice Membru Asociat
46.            BLEOTU CORALIA  Ştiinţe Biologice Membru Asociat
47.             JURCOANE, ŞTEFANA-ELENA  Ştiinţe Biologice Membru Asociat
48.         DEMETRESCU CRIŞAN  Ştiinţe Geonomice Membru Titular Fondator
49.             STĂNICĂ DUMITRU  Ştiinţe Geonomice Membru Titular Fondator
50.            BULIGA GHEORGHE  Ştiinţe Geonomice Membru Titular
51.            POPA MIHAELA  Ştiinţe Geonomice Membru Titular
52.             RADULIAN MIRCEA  Ştiinţe Geonomice Membru Titular
53.            UDRIŞTE CONSTANTIN  Ştiinţe Geonomice Membru Titular
54.            BANDOC, GEORGETA  Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
55.            DAMIAN AURICĂ  Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
56.           PĂUN VIOREL PUIU  Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
57.            MIHĂIŢĂ MIHAI  Ştiinţe Tehnice Membru Titular Fondator
58.           PAU VALENTIN CORNELIU  Ştiinţe Tehnice Membru Titular Fondator
59.            BADEA ADRIAN ALEXANDRU  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
60.            CHIUŢĂ ION  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
61.            DAMIAN RADU MIRCEA  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
62.            DEGERATU MIRCEA  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
63.            GALETUSE STELIAN  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
64.           HADĂR ANTON  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
65.            POPENTIU-VLADICESCU FLORIN  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
66.            PRUNARIU DUMITRU DORIN  Ştiinţe Tehnice Membru Titular
67.            BURLACU GABRIEL  Ştiinţe Tehnice Membru Onorific
68.            ILIESCU ION  Ştiinţe Tehnice Membru de Onoare
69.            ANTONIAC IULIAN VASILE  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
70.           CANTARAGIU STEFAN  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
71.           DARIE GEORGE  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
72.            DINCĂ CRISTIAN  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
73.           NASTASE GABRIEL  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
74.            NECULA HORIA  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
75.           PURICA IONUT  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
76.            ZAPCIU MIRON  Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
77.           COCÂRȚĂ DIANA  Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
78.            NICOLAE ION  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular Fondator
79.            POPESCU AGATHA MARIANA  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
80.            PLOAIE PATRU  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru de Onoare
81.                CONSTANTIN ARIAN  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
82.           IVAŞCU ANTONIA  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
83.           NICOLAE FLOAREA  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
84.            ROŞCA IOAN  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
85.           DĂNILĂ NICOLAE  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular Fondator
86.            BANCIU DOINA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
87.           BRATIANU CONSTANTIN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
88.          DOBRESCU EMILIAN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
89.           GRIGORESCU ADRIANA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
90.           IONESCU ŞTEFAN CRISTIAN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
91.            CREŢU IULIAN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
92.            DOBRESCU PAUL  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
93.           NEGUŢ SILVIU  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
94.            POP NAPOLEON  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
95.            URS IOSIF  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
96.            ANGHEL ION M.  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
97.            BĂDESCU ILIE  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
98.            BOLD IOAN T.  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
99.           CHIROVICI EUGEN OVIDIU  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
100.         MÂŞU ŞTEFAN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
101.          VOICU MARIN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
102.         CARBUNARU BACESCU ANGELICA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
103.         DIMITRIU SORIN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
104.         EPURE MANUELA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
105.          IONASCU GHEORGHE  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
106.          PREDA ANA-Membru AsociatRIA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
107.        PRIBEANU COSTIN  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
108.        SUCIU MARTA CRISTINA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
109.         VEDINAŞ VERGINIA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
110.          CONSTANTINESCU ILEANA  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
111.         DINU VASILE  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
112.         FODOREAN DANIEL  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
113.         ŢICLEA ALEXANDRU  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
114.         BĂDESCU MIHAI  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
115.         BOTEZ ANGELA  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
116.        GOLU MIHAI  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
117.         CRISTOIU ION  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
118.         ROŞCA IOAN  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
119.         VERZA EMIL  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
120.         IVAN SORIN-MIREL  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
121.          LAZĂR IOAN  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
122.         ŞERBAN HENRIETA ANIŞOARA  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
123.         ZĂRNESCU NARCIS-STELIAN  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
124.        DRĂGHICI Membru AsociatRIUS-AUGUSTIN  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
125.         GEORGESCU NICOLAE  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
126.         NEACŞU ION  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
127.         SĂRARU DINU  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
128.         SCURTU IOAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
129.         THEODORESCU RĂZVAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
130.         LUNGU CORNELIU-MIHAIL  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
131.        ROTARU JIPA  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
132.        VERGATTI RADU STEFAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
133.         OPRIŞ IOAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Onorific
134.       CIUCEANU RADU  Științe Istorice și Arheologie Membru de Onoare
135.       GHEORGHE CRISTACHE  Științe Istorice și Arheologie Membru de Onoare
136.        BUDA OCTAVIAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
137.         DUMITRESCU HORIA  Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
138.         HLIHOR CONSTANTIN  Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
139.        IANCU ŞTEFAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular Fondator
140.         SPULBER CĂTĂLIN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular Fondator
141.         ANDREI NECULAI  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
142.         BREZEANU GHEORGHE  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
143.        BURILEANU CORNELIU  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
144.        COBIANU CORNEL  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
145.         POPESCU DUMITRU  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
146.         TRAUŞAN-Membru AsociatTU STEFAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
147.         ILIESCU CIPRIAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru de Onoare
148.        BODEA MIRCEA-CONSTANTIN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
149.        DASCĂLU MIHAI  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
150.        DOBRESCU RADU  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
151.             FLOREA, ADINA-MAGDA  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
152.          ILIESCU, SERGIU-STELIAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
153.       ȘTEFĂNOIU DAN  Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
154.         BĂDĂLAN EUGEN  Ştiinţe Militare Membru Titular Fondator
155.         ANDREESCU ANGHEL  Ştiinţe Militare Membru Titular
156.         BOARU GHEORGHE  Ştiinţe Militare Membru Titular
157.          BUTA VIOREL  Ştiinţe Militare Membru Titular
158.         DUMITRU CRISTEA  Ştiinţe Militare Membru Titular
159.         FRUNZETTI TEODOR  Ştiinţe Militare Membru Titular
160.         HANGANU MARIUS  Ştiinţe Militare Membru Titular
161.         MARIN GHEORGHE  Ştiinţe Militare Membru Titular
162.         MINCU CONSTANTIN  Ştiinţe Militare Membru Titular
163.         MURESAN MIRCEA  Ştiinţe Militare Membru Titular
164.             PLAVICIOSU ION  Ştiinţe Militare Membru Titular
165.         UDRESCU MIRCEA  Ştiinţe Militare Membru Titular
166.        MELEŞCANU TEODOR  Ştiinţe Militare Membru Onorific
167.             DEGERATU CONSTANTIN  Ştiinţe Militare Membru de Onoare
168.         VĂDUVA GHEORGHE  Ştiinţe Militare Membru de Onoare
169.         ANDRONIC BENONE  Ştiinţa Militare Membru Corespondent
170.         CALOPĂREANU GHEORGHE  Ştiinţe Militare Membru Corespondent
171.         COŞEREANU LIVIU-MIHAIL  Ştiinţe Militare Membru Corespondent
172.        MUNTEANU ANATOL  Ştiinţe Militare Membru Corespondent
173.        NEAGOE VISARION  Ştiinţe Militare Membru Corespondent
174.         ONISOR CONSTANTIN  Ştiinţe Militare Membru Corespondent
175.         SITEANU EUGEN  Ştiinţa Militare Membru Corespondent
176.         BAHRIN DOREL  Ştiinţe Militare Membru Asociat
177.         BECHERU VALENTIN  Ştiinţe Militare Membru Asociat
178.         DINU MIHAI ŞTEFAN  Ştiinţe Militare Membru Asociat
179.         DUMITRU DANIEL  Ştiinţe Militare Membru Asociat
180.             MANOLEA ALIODOR  Ştiinţe Militare Membru Asociat
181.        PETRACHE COSTINEL  Ştiinţe Militare Membru Asociat
182.          SCRIECIU LIVIU  Ştiinţe Militare Membru Asociat
183.        SIMILEANU VASILE  Ştiinţe Militare Membru Asociat
184.         TOPOR SORIN  Ştiinţe Militare Membru Asociat
185.        ŢICAL MARIUS  Ştiinţe Militare Membru Asociat
186.         BĂLĂCEANU STOLNICI CONSTANTIN  Ştiinţe Medicale Membru Titular Fondator
187.         POPESCU IRINEL  Ştiinţe Medicale Membru Titular Fondator
188.         CIUREA ALEXANDRU VLADIMIR  Ştiinţe Medicale Membru Titular
189.             GINGHINA CARMEN  Ştiinţe Medicale Membru Titular
190.         GORUN NICOLAE  Ştiinţe Medicale Membru Titular
191.         MISCHIANU DAN-LIVIU  Ştiinţe Medicale Membru Titular
192.         RIGA SORIN  Ştiinţe Medicale Membru Titular
193.         BELIŞ VLADIMIR  Ştiinţe Medicale Membru Onorific
194.           CONSTANTINESCU NICOLAE  Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
195.         DĂNĂILĂ LEON  Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
196.         IONESCU SEBASTIAN  Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
197.          LACKY DEZIDERIU  Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
198.         ŢINTOIU ION-CONSTANTIN  Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
199.          BRATU OVIDIU GABRIEL  Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
200.          MOGOŞ TIBERIUS-VIOREL  Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
201.          CONSTANTINOIU SILVIU MARIAN  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
202.          MANOLE GHEORGHE  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
203.    MOLDOVAN HORATIU  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
204.         NEAGU ŞTEFAN-ILIE  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
205.         NICULESCU MARIUS  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
206.         PELTECU GHEORGHE  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
207.         BĂRAN VIRGIL  Ştiinţe Fizice Membru Asociat
208.         OPREA OVIDIU CRISTIAN  Ştiinţe Chimice Membru Asociat
209.         SEMENESCU AUGUSTIN  Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
210.         PAPUC CAMELIA  Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
211.        POPA ION  Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
212.         DIACONU CAMELIA CRISTINA  Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
213.         JINGA VIOREL  Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
214.         MARIAN GABRIELA  Ştiinţe Medicale Membru Asociat
215.         NICOARĂ MARIUS ADRIAN  Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
216.         ANTONESCU NICULAE NAPOLEON  Ştiinţe Tehnice Membru de Onoare
217. MIRCICĂ NELA  Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat


– Filiala New York – 

Nr.crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1 ALTSHULER BORIS 02. Ştiinţe Fizice MO
2 AMOROSO RICHARD 10. Psihologie Filosofie MO
3 CHALMERS DAVID 10. Psihologie Filosofie MO
4 DRĂGAN IRINEL 01. Ştiinţe Matematice MO
5 DUCEA MIHAI 05. Ştiinţe Geonomice MO
6 KAFATOS MENAS 10. Psihologie Filosofie MO
7 NAVON IONEL-MICHAEL 12. Ştiinţa şi Tehno. Informaţiei MO
8 PETTERSON BENGT – GOSTA 08. Ştiinţe Medicale MO
9 RUSSO PIERANTONIO 08. Ştiinţe Medicale MO
10 URSU TIMOTEI 11. Ştiinţe Istorice MO
11 WATTS LARRY 11. Ştiinţe Istorice MO
12 WILKINS ROSS 08. Ştiinţe Medicale MO
13 ZEEVI ADRIANA 08. Ştiinţe Medicale MO
14 VIDU RUXANDRA 06. Ştiinţe Tehnice MO
15 DOGARIU ARTHUR 02. Fizică MO
16 CORNELL ROBERT AARON 04. Ştiinţe Biologice MO
17 ROCO MIHAIL 06. Ştiinţe Tehnice MO


– Filiala Chișinău – 

Nr.crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1.        CIMPOIEŞ GHEORGHE 07. Ştiinţe Agricole MO
2.        GĂINĂ BORIS 07. Ştiinţe Agricole MO
3.        GHIDIRIM GHEORGHE 08. Ştiinţe Medicale MO
4.        GRIBINCEA LILIA 09. Ştiinţe EcJurSoc. MO
5.        PETRENCU ANATOL 11. Ştiinţe Istorice şi Arheologice MO
6.        TIGHINEANU ION 02. Ştiinţe Fizice MO
7.        MORARU VICTOR 09. Ştiinţe Ec. Jur Soc. MO