Branches

– Filiala Brașov –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1 CIOCA, LUCIAN-IONEL Ştiinţe Tehnice Membru Titular
2 CISMARU IVAN Ştiinţe Tehnice Președinte filială Membru Titular
3 MUNTEANU FLORIN Ştiinţe Geonomice Membru Titular
4 CHIRIAC CONSTANTIN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
5 ABRUDAN IOAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
6 BÂRSAN GHIŢĂ Ştiinţe Militare Membru Corespondent
7. GRUIA ROMULUS Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
8 LUPU MIRCEA Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
9 MARUŞCA TEODOR Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
10 URSUŢIU, DORU Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
11 DRAGOMIR, CAMELIA-CRISTINA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
12 GACEU LIVIU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
13 GROSARU FLORIN-EDUARD Ştiinţe Militare Membru Asociat
14 ŢÎŢU MIHAIL-AUREL Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
15 VLAD IOAN Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
16 OPREAN CONSTANTIN Ştiinţe Tehnice Membru Onorific


– Filiala Cluj –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. BOJIŢA MARIUS-TRAIAN Ştiinţe Medicale Președinte filială Membru de Onoare
2. LEUCA TEODOR Ştiinţe Tehnice Membru Titular
3. BREJEA RADU-PETRU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
4. DOMUŢĂ CRISTIAN-GABRIEL Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
5. DRECIN MIHAI-DORIN Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
6. NICULESCU CONSTANTIN Ştiinţe Matematice Membru Titular
7. DEAC RADU Ştiinţe Medicale Membru Titular
8. GAL GHEORGHE SORIN Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
9. BERINDE VASILE Ştiinţe Matematice Membru Titular
10. MOROŞANU GHEORGHE Ştiinţe Matematice Membru Titular
11. PETRUŞEL ADRIAN Ştiinţe Matematice Membru Titular
12. POP IOAN Ştiinţe Matematice Membru de Onoare
13. TOOAIA-COTIŞEL MARIA Ştiinţe Chimice Membru Titular
14. BABA ALECSANDRU IOAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
15. MUNTEAN LEON SORIN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
16. COZMA VASILE Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Onorific
17. GEMIL TAHSIN (TASIN) Științe Istorice și Arheologie Membru Onorific
18. PUŞCĂ VALER Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
19. BENGA ILEANA Ştiinţe Medicale Membru Titular
20. LUCAN MIHAI Ştiinţe Medicale Membru Titular
21. TOMOAIA GHEORGHE Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
22. ANDERCOU AUREL IULIU IOSIF Ştiinţe Medicale Membru Asociat
23. BADEA ION RADU Ştiinţe Medicale Membru Asociat
24. BĂCIUȚ GRIGORE Ştiinţe Medicale Membru Asociat
25. DUMITRAŞCU DAN LUCIAN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
26. ZAINEA ION Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
27. BURUIAN MIRCEA MARIAN Ştiinţe Medicale Membru Asociat


– Filiala Constanţa –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. CIUPINĂ VICTOR Ştiinţe Fizice Președinte filială Membru Titular Fondator
2. BOLOGA ALEXANDRU Ştiinţe Biologice Membru Titular
3. ROŞOIU NATALIA Ştiinţe Biologice Membru Titular
4. BAVARU ADRIAN Ştiinţe Biologice Membru de Onoare
5. COGĂLNICEANU DAN Ştiinţe Biologice Membru de Onoare
6. COPREAN DRAGOMIR Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
7. LUP AUREL Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
8. DURĂ NICOLAE Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
9. PAPARI AUREL Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
10. PETRESCU MSCEDON TEODOSIE Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
11. STAICULESCU (BREZEANU) ANA RODICA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Onorific
12. SECELEANU ANDRA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
13. MANOLACHE STELIAN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
14. CIORBEA VALENTIN Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
15. LASCU STOICA Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
16. RUGINĂ SORIN Ştiinţe Medicale Membru Titular
17. SÂRBU VASILE Ştiinţe Medicale Membru Titular
18. AŞCHIE MARIANA Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
19. DUMITRU EUGEN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
20. TICA VLAD IUSTIN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
21. VLĂDOIU (MARINESCU) RODICA Ştiinţe Fizice Membru Asociat
22. NEGREANU-PIRJOL TICUȚA Ştiinţe Biologice Membru Asociat
23. CUPȘA OVIDIU SORIN Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
24. MANOLE DUMITRU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
25. DUMITRU IRINA MAGDALENA Ştiinţe Medicale Membru Asociat


– Filiala Iaşi –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. STANCIU ANGHEL Ştiinţe Tehnice Președinte filială Membru Titular Fondator
2. CHIPER LEFERMAN DORU FLORIN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
3. LUPASCU CRISTIAN DUMITRU Ştiinţe Medicale Membru Asociat
4. FETECĂU CONSTANTIN Ştiinţe Matematice Membru Titular
5. AGOP MARICEL Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
6. GAVRILESCU MARIA Ştiinţe Chimice Membru Titular
7. POPA MARCEL Ştiinţe Chimice Membru Titular
8. POPA IONEL-MARCEL Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
9. FORNA NORINA CONSUELA Ştiinţe Biologice Membru Titular
10. MIRON IONEL Ştiinţe Biologice Membru Titular
11. MUSTAŢĂ GHEORGHE Ştiinţe Biologice Membru Titular
12. CIOBICĂ ALIN STELIAN Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
13. COJOCARU, DUMITRU Ştiinţe Biologice Membru Asociat
14. ŢĂRANU NICOLAE Ştiinţe Tehnice Membru Titular
15. CREŢU SPIRIDON Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
16. GIURMA ION Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
17. NEDELCU DUMITRU Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
18. UNGUREANU VIORICA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
19. GOROVEI ŞTEFAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
20. SOLCANU IOAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
21. BURLUI VASILE Ştiinţe Medicale Membru Titular
22. COVIC ADRIAN Ştiinţe Medicale Membru Titular
23. TINICĂ GRIGORE Ştiinţe Medicale Membru Titular
24. GHIURU RODICA Ştiinţe Medicale Membru Onorific
25. MITU FLORIN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
26. ATANASE LEONARD IONUT Ştiinţe Chimice Membru Asociat
27. AGOP FORNA DORIANA Ştiinţe Biologice Membru Asociat
28. MATEESCU DUMITRU Ştiinţe Tehnice Membru Onorific
29. ȘOITU LAURENȚIU Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
30. BARBU TUDOR Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
31. ONIŞORU GHEORGHE Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
32. DAMIAN THEODOR Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
33. IETCU IOAN Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
34. PĂVĂLEANU VASILE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat


– Filiala Piatra Neamț –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. GHIORGHITA GOGU Ştiinţe Biologice Președinte filială Membru Titular
2. IONESCU ELENA Ştiinţe Chimice Membru Titular
3. ANTOHE NECULAE Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
4. ŢEBRENCU CARMEN Ştiinţe Chimice Membru Asociat
5. TROTUŞ ELENA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
6. GEANGALAU SUZANA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
7. ALUI-GHEORGHE ADRIAN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
8. FLORESCU ELENA Științe Istorice și Arheologie Membru de Onoare
9. RĂZEŞU VIRGILIU Ştiinţe Medicale Membru Titular Fondator
10. SURPĂŢEANU GHEORGHE Ştiinţe Chimice Membru Titular
11. SANDU ION Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
12. CEOCEA COSTEL Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat


– Filiala Târgovişte –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. CUCUI ION Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Președinte filială Membru Titular
2. MORTICI CRISTINEL Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
3. POPESCU V. ION Ştiinţe Fizice Membru Titular
4. CIMPOCA GHEORGHE Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
5. PETRESCU MARIUS Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
6. STEGĂROIU ION Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
7. NIFON NICOLAE MIHAITA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
8. ZAMFIRESCU DAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
9. DĂNIŞOR GHEORGHE Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
10. DEACONESCU ION Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Onorific
11. DAMEAN SORIN Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
12. BOTU ION Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
13. BOTU MIHAI Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
14. GOGESCU VALENTIN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Onorific
15. DANISOR DAN CLAUDIU Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
16. GORUN ADRIAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare


– Filiala Timişoara –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. MUŞUROI SORIN Ştiinţe Geonomice Președinte filială Membru Corespondent
2. ARDELEAN BEN-ONI Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
3. MEGAN MIHAIL Ştiinţe Matematice Membru Titular
4. SASU BOGDAN Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
5. SASU ADINA LUMINITA Ştiinţe Matematice Membru Asociat
6. AVRAM NICOLAE Ştiinţe Fizice Membru Titular
7. ANDEA PETRU Ştiinţe Tehnice Membru Titular Fondator
8. POPOVICIU MIRCEA Ştiinţe Tehnice Membru Titular
9. ROBU NICOLAE Ştiinţe Tehnice Membru de Onoare
10. BUTNARIU GALLIA-VALENTINA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular Fondator
11. NICHITA GEORGETA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
12. TABARA VALERIU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
13. DECUN MIHAI Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru de Onoare
14. POENARU DAN Ştiinţe Medicale Membru Titular
15. ROMOȘAN ION Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
16. ŞERBAN MARGIT Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
17. VLĂDESCU CRISTIAN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
18. BORDEAȘU ILARE Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
19. IVAȘCU LARISA Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
20. LILE RAMONA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
21. FODOR DUMITRU Ştiinţe Geonomice Membru Onorific


– Sediul central Bucureşti –

Nr. crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. COJOCARU IONUT Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
2. PASCU MIHAIL LUCIAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
3. RUGHINIS RĂZVAN VICTOR Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
4. CONSTANTIN ADRIAN Ştiinţe Militare Membru Onorific
5. ZEANĂ CORNELIU Ştiinţe Medicale Membru Onorific
6. DRĂGAN VASILE Ştiinţe Matematice Membru Titular
7. ISAR AURELIAN Ştiinţe Matematice Membru Titular
8. IXARU LIVIU Ştiinţe Matematice Membru Titular
9. TIBA DAN Ştiinţe Matematice Membru Titular
10. CERNEA AURELIAN Ştiinţe Matematice Membru Corespondent
11. PAVELESCU MĂRGĂRIT Ştiinţe Fizice Membru Titular Fondator
12. ŞTEFĂNESCU ELIADE Ştiinţe Fizice Membru Titular Fondator
13. ALEXANDRU HORIA Ştiinţe Fizice Membru Titular
14. ANTOHE ŞTEFAN Ştiinţe Fizice Membru Titular
15. BUCURESCU DOREL Ştiinţe Fizice Membru Titular
16. CIUREA MAGDALENA LIDIA Ştiinţe Fizice Membru Titular
17. DELION DORU-SABIN Ştiinţe Fizice Membru Titular
18. FARA VLADIMIR LAURENTIU Ştiinţe Fizice Membru Titular
19. MIHALACHE DUMITRU Ştiinţe Fizice Membru Titular
20. RĂDUŢĂ APOLODOR ARISTOTEL Ştiinţe Fizice Membru Titular
21. ŞTEFAN SABINA Ştiinţe Fizice Membru de Onoare
22. TUDOR TIBERIU Ştiinţe Fizice Membru de Onoare
23. CUCULEANU VASILE Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
24. DRAGOMAN DANIELA Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
25. MORARIU MIRCEA Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
26. TEODORESCU VALENTIN ȘERBAN Ştiinţe Fizice Membru Corespondent
27. ANDRONESCU ECATERINA Ştiinţe Chimice Membru Titular
28. CÂMPEANU GHEORGHE Ştiinţe Chimice Membru Titular
29. DEMETRESCU IOANA Ştiinţe Chimice Membru Titular
30. ENĂCHESCU MARIAN Ştiinţe Chimice Membru Titular
31. IOVU HORIA Ştiinţe Chimice Membru Titular
32. NAUM NICOLAE Ştiinţe Chimice Membru Titular
33. IONESCU NICULAE Ştiinţe Chimice Membru de Onoare
34. FICAI ANTON Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
35. GRUMEZESCU ALEXANDRU MIHAI Ştiinţe Chimice Membru Corespondent
36. GLAVCE SUZANA CRISTIANA Ştiinţe Biologice Membru Titular
37. GODEANU STOICA Ştiinţe Biologice Membru Titular
38. GUJA CORNELIA Ştiinţe Biologice Membru Titular
39. MENCINICOPSCHI GHEORGHE Ştiinţe Biologice Membru Titular
40. CHIFIRIUC CARMEN Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
41. KOZMA ANDREI Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
42. OLARIU LAURA Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
43. PETRESCU CAMELIA Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
44. PETRESCU ŞTEFANA Ştiinţe Biologice Membru Corespondent
45. ANCUȚA PETRONELA Ştiinţe Biologice Membru Asociat
46. BLEOTU CORALIA Ştiinţe Biologice Membru Asociat
47. JURCOANE, ŞTEFANA-ELENA Ştiinţe Biologice Membru Asociat
48. DEMETRESCU CRIŞAN Ştiinţe Geonomice Membru Titular Fondator
49. STĂNICĂ DUMITRU Ştiinţe Geonomice Membru Titular Fondator
50. BULIGA GHEORGHE Ştiinţe Geonomice Membru Titular
51. POPA MIHAELA Ştiinţe Geonomice Membru Titular
52. RADULIAN MIRCEA Ştiinţe Geonomice Membru Titular
53. UDRIŞTE CONSTANTIN Ştiinţe Geonomice Membru Titular
54. BANDOC, GEORGETA Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
55. DAMIAN AURICĂ Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
56. PĂUN VIOREL PUIU Ştiinţe Geonomice Membru Corespondent
57. MIHĂIŢĂ MIHAI Ştiinţe Tehnice Membru Titular Fondator
58. PAU VALENTIN CORNELIU Ştiinţe Tehnice Membru Titular Fondator
59. BADEA ADRIAN ALEXANDRU Ştiinţe Tehnice Membru Titular
60. CHIUŢĂ ION Ştiinţe Tehnice Membru Titular
61. DAMIAN RADU MIRCEA Ştiinţe Tehnice Membru Titular
62. DEGERATU MIRCEA Ştiinţe Tehnice Membru Titular
63. GALETUSE STELIAN Ştiinţe Tehnice Membru Titular
64. HADĂR ANTON Ştiinţe Tehnice Membru Titular
65. POPENTIU-VLADICESCU FLORIN Ştiinţe Tehnice Membru Titular
66. PRUNARIU DUMITRU DORIN Ştiinţe Tehnice Membru Titular
67. BURLACU GABRIEL Ştiinţe Tehnice Membru Onorific
68. ILIESCU ION Ştiinţe Tehnice Membru de Onoare
69. ANTONIAC IULIAN VASILE Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
70. CANTARAGIU STEFAN Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
71. DARIE GEORGE Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
72. DINCĂ CRISTIAN Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
73. NASTASE GABRIEL Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
74. NECULA HORIA Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
75. PURICA IONUT Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
76. ZAPCIU MIRON Ştiinţe Tehnice Membru Corespondent
77. COCÂRȚĂ DIANA Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
78. NICOLAE ION Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular Fondator
79. POPESCU AGATHA MARIANA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Titular
80. PLOAIE PATRU Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru de Onoare
81. CONSTANTIN ARIAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
82. IVAŞCU ANTONIA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Corespondent
83. NICOLAE FLOAREA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
84. ROŞCA IOAN Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
85. DĂNILĂ NICOLAE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular Fondator
86. BANCIU DOINA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
87. BRATIANU CONSTANTIN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
88. DOBRESCU EMILIAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
89. GRIGORESCU ADRIANA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
90. IONESCU ŞTEFAN CRISTIAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Titular
91. CREŢU IULIAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
92. DOBRESCU PAUL Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
93. NEGUŢ SILVIU Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
94. POP NAPOLEON Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
95. URS IOSIF Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Onorific
96. ANGHEL ION M. Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
97. BĂDESCU ILIE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
98. BOLD IOAN T. Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
99. CHIROVICI EUGEN OVIDIU Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
100. MÂŞU ŞTEFAN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
101. VOICU MARIN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru de Onoare
102. CARBUNARU BACESCU ANGELICA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
103. DIMITRIU SORIN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
104. EPURE MANUELA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
105. IONASCU GHEORGHE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
106. PREDA ANA-Membru AsociatRIA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
107. PRIBEANU COSTIN Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
108. SUCIU MARTA CRISTINA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
109. VEDINAŞ VERGINIA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Corespondent
110. CONSTANTINESCU ILEANA Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
111. DINU VASILE Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
112. FODOREAN DANIEL Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
113. ŢICLEA ALEXANDRU Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
114. BĂDESCU MIHAI Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
115. BOTEZ ANGELA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
116. GOLU MIHAI Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Titular
117. CRISTOIU ION Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
118. ROŞCA IOAN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
119. VERZA EMIL Filosofie, Teologie și Psihologie Membru de Onoare
120. IVAN SORIN-MIREL Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
121. LAZĂR IOAN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
122. ŞERBAN HENRIETA ANIŞOARA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
123. ZĂRNESCU NARCIS-STELIAN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Corespondent
124. DRĂGHICI Membru AsociatRIUS-AUGUSTIN Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
125. GEORGESCU NICOLAE Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
126. NEACŞU ION Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat
127. SĂRARU DINU Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
128. SCURTU IOAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
129. THEODORESCU RĂZVAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular Fondator
130. LUNGU CORNELIU-MIHAIL Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
131. ROTARU JIPA Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
132. VERGATTI RADU STEFAN Științe Istorice și Arheologie Membru Titular
133. OPRIŞ IOAN Științe Istorice și Arheologie Membru Onorific
134. CIUCEANU RADU Științe Istorice și Arheologie Membru de Onoare
135. GHEORGHE CRISTACHE Științe Istorice și Arheologie Membru de Onoare
136. BUDA OCTAVIAN Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
137. DUMITRESCU HORIA Științe Istorice și Arheologie Membru Corespondent
138. HLIHOR CONSTANTIN Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
139. IANCU ŞTEFAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular Fondator
140. SPULBER CĂTĂLIN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular Fondator
141. ANDREI NECULAI Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
142. BREZEANU GHEORGHE Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
143. BURILEANU CORNELIU Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
144. COBIANU CORNEL Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
145. POPESCU DUMITRU Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
146. TRAUŞAN-Membru AsociatTU STEFAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Titular
147. ILIESCU CIPRIAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru de Onoare
148. BODEA MIRCEA-CONSTANTIN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
149. DASCĂLU MIHAI Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
150. DOBRESCU RADU Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
151. FLOREA, ADINA-MAGDA Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
152. ILIESCU, SERGIU-STELIAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Corespondent
153. ȘTEFĂNOIU DAN Ştiinţa și Tehnologia Informației Membru Asociat
154. BĂDĂLAN EUGEN Ştiinţe Militare Membru Titular Fondator
155. ANDREESCU ANGHEL Ştiinţe Militare Membru Titular
156. BOARU GHEORGHE Ştiinţe Militare Membru Titular
157. BUTA VIOREL Ştiinţe Militare Membru Titular
158. DUMITRU CRISTEA Ştiinţe Militare Membru Titular
159. FRUNZETTI TEODOR Ştiinţe Militare Membru Titular
160. HANGANU MARIUS Ştiinţe Militare Membru Titular
161. MARIN GHEORGHE Ştiinţe Militare Membru Titular
162. MINCU CONSTANTIN Ştiinţe Militare Membru Titular
163. MURESAN MIRCEA Ştiinţe Militare Membru Titular
164. PLAVICIOSU ION Ştiinţe Militare Membru Titular
165. UDRESCU MIRCEA Ştiinţe Militare Membru Titular
166. MELEŞCANU TEODOR Ştiinţe Militare Membru Onorific
167. DEGERATU CONSTANTIN Ştiinţe Militare Membru de Onoare
168. VĂDUVA GHEORGHE Ştiinţe Militare Membru de Onoare
169. ANDRONIC BENONE Ştiinţa Militare Membru Corespondent
170. CALOPĂREANU GHEORGHE Ştiinţe Militare Membru Corespondent
171. COŞEREANU LIVIU-MIHAIL Ştiinţe Militare Membru Corespondent
172. MUNTEANU ANATOL Ştiinţe Militare Membru Corespondent
173. NEAGOE VISARION Ştiinţe Militare Membru Corespondent
174. ONISOR CONSTANTIN Ştiinţe Militare Membru Corespondent
175. SITEANU EUGEN Ştiinţa Militare Membru Corespondent
176. BAHRIN DOREL Ştiinţe Militare Membru Asociat
177. BECHERU VALENTIN Ştiinţe Militare Membru Asociat
178. DINU MIHAI ŞTEFAN Ştiinţe Militare Membru Asociat
179. DUMITRU DANIEL Ştiinţe Militare Membru Asociat
180. MANOLEA ALIODOR Ştiinţe Militare Membru Asociat
181. PETRACHE COSTINEL Ştiinţe Militare Membru Asociat
182. SCRIECIU LIVIU Ştiinţe Militare Membru Asociat
183. SIMILEANU VASILE Ştiinţe Militare Membru Asociat
184. TOPOR SORIN Ştiinţe Militare Membru Asociat
185. ŢICAL MARIUS Ştiinţe Militare Membru Asociat
186. BĂLĂCEANU STOLNICI CONSTANTIN Ştiinţe Medicale Membru Titular Fondator
187. POPESCU IRINEL Ştiinţe Medicale Membru Titular Fondator
188. CIUREA ALEXANDRU VLADIMIR Ştiinţe Medicale Membru Titular
189. GINGHINA CARMEN Ştiinţe Medicale Membru Titular
190. GORUN NICOLAE Ştiinţe Medicale Membru Titular
191. MISCHIANU DAN-LIVIU Ştiinţe Medicale Membru Titular
192. RIGA SORIN Ştiinţe Medicale Membru Titular
193. BELIŞ VLADIMIR Ştiinţe Medicale Membru Onorific
194. CONSTANTINESCU NICOLAE Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
195. DĂNĂILĂ LEON Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
196. IONESCU SEBASTIAN Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
197. LACKY DEZIDERIU Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
198. ŢINTOIU ION-CONSTANTIN Ştiinţe Medicale Membru de Onoare
199. BRATU OVIDIU GABRIEL Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
200. MOGOŞ TIBERIUS-VIOREL Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
201. CONSTANTINOIU SILVIU MARIAN Ştiinţe Medicale Membru Asociat
202. MANOLE GHEORGHE Ştiinţe Medicale Membru Asociat
203. MOLDOVAN HORATIU Ştiinţe Medicale Membru Asociat
204. NEAGU ŞTEFAN-ILIE Ştiinţe Medicale Membru Asociat
205. NICULESCU MARIUS Ştiinţe Medicale Membru Asociat
206. PELTECU GHEORGHE Ştiinţe Medicale Membru Asociat
207. BĂRAN VIRGIL Ştiinţe Fizice Membru Asociat
208. OPREA OVIDIU CRISTIAN Ştiinţe Chimice Membru Asociat
209. SEMENESCU AUGUSTIN Ştiinţe Tehnice Membru Asociat
210. PAPUC CAMELIA Ştiinţe Agricole, Silvice și Medicină Veterinară Membru Asociat
211. POPA ION Ştiinţe Economice, Juridice și Sociologice Membru Asociat
212. DIACONU CAMELIA CRISTINA Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
213. JINGA VIOREL Ştiinţe Medicale Membru Corespondent
214. MARIAN GABRIELA Ştiinţe Medicale Membru Asociat
215. NICOARĂ MARIUS ADRIAN Științe Istorice și Arheologie Membru Asociat
216. ANTONESCU NICULAE NAPOLEON Ştiinţe Tehnice Membru de Onoare
217. MIRCICĂ NELA Filosofie, Teologie și Psihologie Membru Asociat


– Filiala New York –

Nr.crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1 ALTSHULER BORIS 02. Ştiinţe Fizice MO
2 AMOROSO RICHARD 10. Psihologie Filosofie MO
3 CHALMERS DAVID 10. Psihologie Filosofie MO
4 DRĂGAN IRINEL 01. Ştiinţe Matematice MO
5 DUCEA MIHAI 05. Ştiinţe Geonomice MO
6 KAFATOS MENAS 10. Psihologie Filosofie MO
7 NAVON IONEL-MICHAEL 12. Ştiinţa şi Tehno. Informaţiei MO
8 PETTERSON BENGT – GOSTA 08. Ştiinţe Medicale MO
9 RUSSO PIERANTONIO 08. Ştiinţe Medicale MO
10 URSU TIMOTEI 11. Ştiinţe Istorice MO
11 WATTS LARRY 11. Ştiinţe Istorice MO
12 WILKINS ROSS 08. Ştiinţe Medicale MO
13 ZEEVI ADRIANA 08. Ştiinţe Medicale MO
14 VIDU RUXANDRA 06. Ştiinţe Tehnice MO
15 DOGARIU ARTHUR 02. Fizică MO
16 CORNELL ROBERT AARON 04. Ştiinţe Biologice MO
17 ROCO MIHAIL 06. Ştiinţe Tehnice MO


– Filiala Chișinău –

Nr.crt. NUME PRENUME SECŢIA AOSR AOSR
1. CIMPOIEŞ GHEORGHE 07. Ştiinţe Agricole MO
2. GĂINĂ BORIS 07. Ştiinţe Agricole MO
3. GHIDIRIM GHEORGHE 08. Ştiinţe Medicale MO
4. GRIBINCEA LILIA 09. Ştiinţe EcJurSoc. MO
5. PETRENCU ANATOL 11. Ştiinţe Istorice şi Arheologice MO
6. TIGHINEANU ION 02. Ştiinţe Fizice MO
7. MORARU VICTOR 09. Ştiinţe Ec. Jur Soc. MO